0

اخبار روز / اخبار ورزشی

‎امشب، تقابل اساتید صعود به جام جهانی + راموس: با صحبت‌های رونالدو مخالفم – خبرگزاری کارون

آذر ۹, ۱۳۹۶ در ۹:۵۷ ق.ظ توسط

ورزش سه: تیم های ملی فوتبال ایران و پاناما تا ساعاتی دیگر در یک دیدار تدارکاتی در شهر گراتس اتریش به مصاف هم می روند
ورزش سه: تیم های ملی فوتبال ایران و پاناما تا ساعاتی دیگر در یک دیدار تدارکاتی در شهر گراتس اتریش به مصاف هم می روند. دیدار تیم ملی ایران به عنوان اولین آسیاییِ صعود کرده به جام جهانی با تیمی که به لطف یک معجزه ی تاریخی در دقایق پایانی، اولین صعود تاریخ فوتبال خود به جام جهانی را جشن گرفته، دیدنی خواهد بود.

‎کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان، که برای دومین بار با ملی پوشان ایران جواز حضور در جام جهانی را به دست آورده، پیش از ایران موفق شده بود تیم های آفریقای جنوبی و پرتغال را به ترتیب راهی جام های جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ کند. بدین ترتیب او با ۴ بار صعود به جام جهانی در این زمینه آمار بسیار خوبی دارد.‌

‎اما یکی از نکات جالب توجه این بازی مربوط به سرمربیان دو تیم است.

‎تیم ملی پاناما هم تاریخ سازی و این روزهای به یادماندنی را مدیون کسی است که پیش از این سابقه ی خوبی در فرستادن تیم ها به جام جهانی داشته و کارنامه ی قابل قبولی دارد. هرنان داریو گومز، سرمربی تیم ملی پاناما، قبل از اینکه با این تیم جواز حضور در جام جهانی را بدست بیاورد، در سال ۱۹۹۸ با تیم کلمبیا و در سال ۲۰۰۲ با تیم ملی اکوادور به جام جهانی راه یافته بود. تجربه ی بالای گومز قطعا یکی از امیدهای پاناما برای شگفتی سازی در جام جهانی روسیه خواهد بود.

‎البته آمار کی روش به این خاطر که سومین جام جهانی پیاپی خود را با ایران تجربه خواهد کرد، بسیار درخشان تر از سرمربی پاناما است چرا که او پس از ۱۶ سال موفق به فرستادن یک تیم ملی به جام جهانی شده است و از سال ۲۰۰۲ تا کنون در این امر توفیقی نداشت.

——————-

ورزش سه: سرخیو راموس، کاپیتان رئال مادرید با صحبت های رونالدو درباره اینکه رئال در نقل و انتقالات باید مانع جدایی برخی بازیکنان می‌شد، مخالف است
او گفت:” من با رونالدو موافق نیستم. وقتی دو سوپرکاپ را بردیم، کسی از جای خالی بازیکنی صحبت نمی‌کرد. من بیشتر علت این موضوع را مصدومیت می‌دانم. وقتی همه کنار هم باشیم، تیم ما قوی تر خواهد شد. به نظرم جای هیچ بازیکنی در تیم ما خالی نیست، هیچ بازیکنی. ترکیب تیم ما عوض شده؛ ولی بعضی بازیکنان وظایفی دارند و بعضی دیگر وظایفی دیگر.”

ورزش سه: سرخیو راموس، کاپیتان رئال مادرید با صحبت های رونالدو درباره اینکه رئال در نقل و انتقالات باید مانع جدایی برخی بازیکنان می‌شد، مخالف است.

رونالدو تنها یک گل برای رئال در لالیگا به ثمر رسانده و راموس در این رابطه گفت:” برایم مهم نیست چه کسی گل می‌زند. هر کسی گلزنی کند، به یک اندازه خوشحال می‌شوم؛ ولی رونالدو نقشی متفاوت دارد. برخی عناوین انفرادی هستند که بستگی به تعداد گل‌های شما دارند.”

در طول نقل و انتقالات تابستان، رئال په په، موراتا، خامس رودریگس، دانیلو و چند بازیکن دیگر را به فروش رساند و حالا در فصل جاری با عملکرد ضعیف خود، ۸ امتیاز با صدرنشین یعنی بارسلونا فاصله دارد. رونالدو در مصاحبه اخیر خود گفته بود که رئال باید مانع جدایی این چند بازیکن می‌شد؛ ولی راموس با صحبت های هم تیمی اش مخالف است.

راموس: با صحبت‌های رونالدو مخالفم

پاسخ دهید