0

اخبار روز

لغو نمایشنامه‌خوانی «افرا» در حضور تماشاگران + پرتاب بدون مجوز ۴ ماهواره خطرناک به فضا – خبرگزاری کارون

اسفند ۲۵, ۱۳۹۶ در ۹:۲۸ ق.ظ توسط

خبرگزاری ایلنا: برنامه نمایشنامه‌خوانی «افرا» که قرار بود شب گذشته (روز شنبه ۱۹ اسفند) به کارگردانی محمد رحمانیان در تماشاخانه پالیز و در دو سانس اجرا شود، لغو شد
خبرگزاری ایلنا: برنامه نمایشنامه‌خوانی «افرا» که قرار بود شب گذشته (روز شنبه ۱۹ اسفند) به کارگردانی محمد رحمانیان در تماشاخانه پالیز و در دو سانس اجرا شود، لغو شد. این اتفاق درحالی رخ داد که دقایقی از ساعت ۱۹ و حضور تماشاگران در سالن گذشته بود و نقش‌خوانان آماده اجرا بودند.

لغو نمایشنامه‌خوانی «افرا» در حضور تماشاگران

این اتفاق پس از یک تماس تلفنی با محمد رحمانیان (کارگردان اثر) که در سالن حضور داشت، رخ داد. به نظر می‌رسد به دلیل ادامه ماجرای شکایت از رحمانیان و ممنوع‌الخروجی‌اش در پی اجرای نمایش «ترانه‌های قدیمی: پیکان جوانان» این شرایط به وجود آمد باشد.

نمایشنامه‌خوانی «افرا» به کارگردانی محمد رحمانیان و براساس متنی از بهرام بیضایی قرار بود با نقش‌خوانی حمید امجد، علی عمرانی، مهتاب نصیرپور، هومن برق‌نورد، افشین هاشمی، رویا بختیاری، احسان کرمی، سانیا سالاری، محمدرضا شیرخانلو و رامین پورایمان اجرا شود.

رحمانیان دی امسال در گفتگو با ایلنا شکایت مطرح شده را به دلیل تک‌خوانی زن در این نمایش و ایراداتی که به نمایش گرفته شده، عنوان کرده و از حضور خود در دادسرای ارشاد برای رسیدگی به پرونده‌اش خبر داده بود. به نظر می‌رسد لغو اجرای نمایشنامه‌خوانی رحمانیان و گروهش آنهم در حضور تماشاگران، در پی ماجرای این پرونده باشد که هنوز در دست بررسی قرار دارد.

——————-

خبرگزاری مهر: راکت هندی پی اس ال وی سی ۴۰ که در ژانویه گذشته به فضا پرتاب شد، ۳۱ ماهواره را در مدارهای مختلف قرار داد که از جمله آنها می توان به اولین ماهواره تجاری فنلاند اشاره کرد
به گزارش دیجیتال ترندز، اما این راکت برای اولین بار حامل چهار ماهواره کوچک نیز بود که توسط شرکت نوپای Swarm Technologies ساخته شده اند.

Swarm Technologies در سال ۲۰۱۶ توسط سارا اسپانگلو و بنجامین لانگمیر مهندسان سابق گوگل و اپل تاسیس شده است. چهار ماهواره این شرکت از نظر ابعاد بسیار کوچک بوده و به اندازه یک کتاب کاغذی ساده هستند.

شرکت سازنده می گوید می توان از این ماهواره ها برای تقویت شبکه های ارتباطی در حوزه هایی همچون حمل و نقل و کشاورزی استفاده کرد. کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در دسامبر گذشته با پرتاب این چهار ماهواره به فضا به خاطر نگرانی از ایمنی آنها مخالفت کرده بود.

خبرگزاری مهر: راکت هندی پی اس ال وی سی ۴۰ که در ژانویه گذشته به فضا پرتاب شد، ۳۱ ماهواره را در مدارهای مختلف قرار داد که از جمله آنها می توان به اولین ماهواره تجاری فنلاند اشاره کرد.

نکته قابل تامل این است که کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا مجوز پرتاب این چهار ماهواره را به شرکت مذکور اعطا نکرده بود. مساله نگران کننده این است که این ماهواره های به سختی قابل شناسایی و ردگیری ممکن است هزاران ماهواره دیگر را که در مدار فضا در حال گردش هستند به خطر انداخته و با آنها برخورد کنند.

شبکه ارتباطی این ماهواره ها مبتنی بر اینترنت اشیا است و به نظر می رسد پرتاب آنها به فضا برای امکان سنجی ارائه خدمات اینترنت اشیا در فضای خارج از کره زمین صورت گرفته است.

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید