0

اخبار روز

روسیه: نقض حریم هوایی ایران «کذب محض»است – خبرگزاری کارون

فروردین ۲۵, ۱۳۹۷ در ۹:۲۸ ب.ظ توسط

خبرگزاری مهر: به نقل از رادیو فردا، یک منبع وابسته به وزارت دفاع روسیه گزارش منتشره در یک روزنامه چاپ کویت را که ادعا می کرد دو جت جنگنده «اف-۳۵» اسرائیل با عبور از فراز سوریه و عراق به حریم هوایی ایران وارد شده است، تکذیب کرد
با این حال رسانه های خبری کشور عراق روز سی اُم مارس گزارشها مبنی بر نفوذ جتهای اسرائیلی به حریم هوایی ایران و عراق را تکذیب کردند. در همین ارتباط، سخنگوی وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای، ضمن رد گزارش روزنامه الجریده کویت، آن را «نادرست و خلاف واقع» خواند.

افزون بر این، رسانه خبری اسپوتنیک به نقل از همین منبع آگاه در وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: «اینکه جتهای جنگنده اسرائیل رادارهای روسیه را فریب داده اند، ادعایی بی اساس است». این منبع در ادامه تأکید کرد که سامانه پدافند هوایی روسیه که برای حراست از تأسیسات این کشور در «طرطوس» و «حمیم» سوریه مستقر هستند، همواره به شیوه بسیار دقیقی عمل می کنند.

روزنامه «الجریده» چاپ کویت روز ۲۹ اُم مارس گزارش داد که «دو جت اسرائیلی بطور ناشناس بر فراز سوریه و عراق پرواز کرده و [سپس] به حریم هوایی ایران وارد شده و بر فراز شهرهای بندرعباس، اصفهان و شیراز پروازهای شناسایی انجام داده اند».

این گزارش همچنین مدعی شده بود که رادارهای روسیه واقع در خاک سوریه این جتهای جنگنده را شناسایی و ردگیری نکرده اند.

یک منبع ناشناس و وابسته به وزارت دفاع روسیه نیز این گزارش را تکذیب کرد و آن را یک «دروغ آشکار» نامید.

خبرگزاری مهر: به نقل از رادیو فردا، یک منبع وابسته به وزارت دفاع روسیه گزارش منتشره در یک روزنامه چاپ کویت را که ادعا می کرد دو جت جنگنده «اف-۳۵» اسرائیل با عبور از فراز سوریه و عراق به حریم هوایی ایران وارد شده است، تکذیب کرد.

روزنامه الجریده به نقل از یک «منبع مطلع» مدعی شد: «این دو جت جنگنده توانسته اند رادارها از جمله سیستمهای رادار روسیه واقع در خاک سوریه را فریب دهند». اما این «منبع مطلع» از تأیید اینکه این عملیات با هماهنگی ارتش آمریکا انجام شده است، امتناع کرد.

این منبع همچنین ادعا کرد که این «جتهای جنگنده قادرند مسیر اسرائیل به ایران را دوبار و بدون نیاز به سوخت گیری پرواز کنند».

این در حالی است که وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران نقض حریم هوایی کشورمان توسط جتهای جنگنده اسرائیل را تکذیب کرد.

برچسب‌ها,

پاسخ دهید