0

اخبار ورزشی

دسته‌ گل جدید اسپانسر پیشین سرخابی ها – خبرگزاری کارون

آذر ۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۸ ب.ظ توسط

خبرگزاری تسنیم: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در تاریخ ۱۰ جولای (۱۹ تیرماه ۹۶)  با ارسال نامه‌ای از طریق فدراسیون فوتبال ایران به فدراسیون فوتبال آلمان خواهان  برگزاری بازی دوستانه در ورزشگاه بیله‌فلد شدند که با خواسته آنها موافقت شد
با توجه به این اتفاق حالا این باشگاه آلمانی خواهان غرامت شد و در چند ماه اخیر نیز نماینده این باشگاه چند بار به مدیران پرسپولیس و استقلال پیغام داد تا به صورت دوستانه و پرداخت مبلغی در حدود ۱۰۰ هزار یورو این قضیه را حل کنند که با بی‌توجهی آنها مواجه شد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه همان زمان به «تسنیم» گفت که هماهنگی برای برگزاری این دیدار با آنها انجام نشده، ضمن اینکه همان موقع اعلام شد برخی نهادهای امنیتی با برگزاری این مسابقه مخالفت کرده‌ و به صورت رسمی این موضوع را به اطلاع فدراسیون فوتبال رسانده و اعلام کرده‌اند برگزاری بازی در آلمان از لحاظ امنیتی با مشکلاتی مواجه است.

خبرگزاری تسنیم: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در تاریخ ۱۰ جولای (۱۹ تیرماه ۹۶)  با ارسال نامه‌ای از طریق فدراسیون فوتبال ایران به فدراسیون فوتبال آلمان خواهان  برگزاری بازی دوستانه در ورزشگاه بیله‌فلد شدند که با خواسته آنها موافقت شد. با توجه به این قضیه باشگاه آلمانی منتظر میزبانی از این مسابقه ماند اما مدیران دو باشگاه سرخابی قید برگزاری دربی را زدند تا باشگاه بیله‌فلد خواستار خسارت شود.

باشگاه بیله‌فلد  در نظر دارد رسما از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به فیفا شکایت کند و خواهان ۴۰۰ هزار یورو غرامت شود که اگر این اتفاق رخ دهد باز هم باید شاهد جریمه سنگینی برای این دو باشگاه و پرداخت پول از بیت‌المال باشیم.

 باشگاه بیله‌فلد در تاریخ ۳۱ تیرماه آماده میزبانی از سرخابی‌ها بود و حتی این بازی در سایت این باشگاه آلمانی بلیت فروشی شد اما دو باشگاه سرخابی بنا به دلایلی قید این بازی دوستانه را زدند. نکته مهم این بود که برای برگزاری این بازی دوستانه هیچ‌گونه هماهنگی خاصی صورت نگرفته بود. اسپانسر پرسپولیس و استقلال ابتدا ۲۵ تیر را برای برگزاری این بازی پیشنهاد  داد و رسما اعلام کرد در این تاریخ دربی در آلمان برگزار می‌شود اما از آنجایی که هماهنگی‌ها انجام نشده بود، تاریخ بازی تغییر کرد و به روز ۳۱ تیر موکول شد. این در حالی است که ۳۰ تیر باید پرسپولیس در سوپرجام به مصاف نفت تهران می‌رفت.

در واقع دو باشگاه سرخابی با فشار اسپانسرشان به دنبال این بودند که در تابستان دربی دوستانه‌ای را در ورزشگاه بیله‌فلد برگزار کنند که دولت آلمان بنا به دلایل مسائل امنیتی ابتدا اجازه برگزاری این مسابقه را در آن مقطع نداد و بعد از این قضیه مدیران دو باشگاه سرخابی از طریق فدراسیون فوتبال از فدراسیون آلمان خواهان برگزاری دربی دوستانه شدند که با این خواسته‌ موافقت شد.

پاسخ دهید