0

اجتماعی

خروج بخش اعظم زائران تا امروز از مرزهای کشور – خبرگزاری کارون

آذر ۵, ۱۳۹۶ در ۴:۱۳ ب.ظ توسط

خبرگزاری ایسنا: فرمانده نیروی انتظامی گفت: تا امروز بخش اعظمی از زائران از مرزها خارج ‌شده‌اند و یکی دو روز دیگر هم همین حجم خروج را شاهد هستیم و سیل عظیمی از بازگشت زائران را نیز در چند روز آینده در پیش رو داریم
وی تأکید کرد: تاکنون هیچ مورد امنیتی نداشته‌ایم و وضعیت مرزها امن و خوب است و قطعا مشکلی هم پیش نخواهد آمد.

 سردار حسین اشتری امروز شنبه (۱۳ آبان ماه) در جریان بازدید از امکانات و زیرساخت‌های مرز شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیروی انتظامی از ماه‌های گذشته آمادگی هماهنگی برای خروج و ورود آسان و بی‌دغدغه زائران را داشته و تا امروز بخش اعظمی از زائران از مرزها خارج ‌شده‌اند و یکی دو روز دیگر هم همین حجم خروج را شاهد هستیم و سیل عظیمی از بازگشت زائران را نیز در چند روز آینده پیش رو داریم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: انتظار می‌رود تا زائران در شهرهایشان مدارک لازم را تهیه کنند و با داشتن مدارک لازم در مرزها حضور پیدا کنند و توصیه می‌کنم رانندگانی که در مسیر راه‌ها و به‌خصوص مسیرهای منتهی به سه مرز شلمچه، چذابه و مهران سفر می‌کنند توصیه‌های پلیس راه را مدنظر قرار دهند و با احتیاط رانندگی کنند. ترافیک سنگینی داریم و توصیه می‌شود زائران حتی‌المقدور از وسایل عمومی برای تردد استفاده کنند و در پارکینگ‌هایی که از قبل مشخص‌شده خودروهای خود را پارک کنند تا این سفر معنوی را به‌خوبی انجام دهند.

وی با قدردانی از زائرانی که توصیه‌های پلیس و مسئولان مربوطه را مدنظر قرار داده و رعایت می‌کنند، اظهار کرد: توصیه می‌کنم آن دسته از زائرانی که ویزا ندارند یا گذرنامه‌شان معتبر نیست به مرزها نیایند زیرا محلی برای صدور گذرنامه و ارائه ویزا در پایانه‌های مرزی وجود ندارد.

سردار اشتری تصریح کرد: بعضی از زائران تصور می‌کنند اگر به مرزها مراجعه کنند می‌توانند کارهایشان را در همین‌جا به انجام برسانند، این کار شدنی نیست و تنها سبب زحمت برای خود، مسئولان و همکاران بنده می‌شوند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تردد زائران به‌ صورت روان و سریع در حال انجام است و همکاران ما به‌طور ۲۴ ساعته در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران آماده پذیرش زائران هستند.

خبرگزاری ایسنا: فرمانده نیروی انتظامی گفت: تا امروز بخش اعظمی از زائران از مرزها خارج ‌شده‌اند و یکی دو روز دیگر هم همین حجم خروج را شاهد هستیم و سیل عظیمی از بازگشت زائران را نیز در چند روز آینده در پیش رو داریم.
وی با بیان اینکه آمادگی لازم در میان نیروهای ناجا و مسئولان وجود دارد، عنوان کرد: زائران هم حوصله کنند و به توصیه‌هایی که مسئولان مربوطه و نیروی انتظامی به آن‌ها می‌دهند توجه کنند تا این مدت بازگشت هم بدون اشکال ادامه و اتمام یابد.

سردار اشتری با بیان اینکه برای بازگشت نیز تسهیلاتی از روزهای پیش آماده شده است، عنوان کرد: تعدادی از زائران نیز به میهن بازگشته‌اند و امید است به همین نحوی که تاکنون انجام‌شده و بیش از یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار زائر از مرز تردد داشته‌اند مابقی زائران نیز به همین نحو بانظم تردد کنند.

برچسب‌ها

پاسخ دهید