0

اجتماعی

بازداشت ۶ هزار معتاد در طرح ویژه پاکسازی – خبرگزاری کارون

آذر ۶, ۱۳۹۶ در ۸:۴۰ ق.ظ توسط

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۸ تن و ‏‏۹۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته نخست آبان ماه در کشور خبر داد

هادی‌نژاد بیان کرد: در مدت یادشده و طی اجرای عملیات پاکسازی مناطق آلوده در سطح استان‌های کشور ۱۷۳ نفر قاچاقچی، ۲ هزار و ۸۵۴ توزیع کننده و خرده فروش و ۲ هزار و ۸۱۸ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۸ تن و ‏‏۹۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته نخست آبان ماه در کشور خبر داد.

اسداله هادی‌نژاد گفت: در هفته نخست آبان ماه، کل کشفیات مواد مخدر  ۱۸ هزار و ۹۱ کیلوگرم و بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۱۱ هزار و ۳۹۴ کیلوگرم بوده است که ۶۳ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

وی افزود: در این مدت نیز ۲ هزار و ۱۴۷ کیلوگرم حشیش، هزار و ۶۰۵ کیلوگرم هروئین، هزار و ۹۶۰ کیلوگرم مرفین و‏‏ ۱۶ کیلوگرم شیشه ‏‏و ۹۶۶ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه بالغ بر ۷۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور است گفت: بیشترین حجم کشفیات با ۳ هزار و ۵۱۵ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۱۹.۴ درصد کشفیات کشور است.

هادی‌نژاد افزود: در این مدت ۸۰۷۶ عدد قرص روانگردان در سطح کشور کشف شده که بیشترین تعداد به ترتیب بیشترین تعداد به ترتیب با ۳ هزار و ۱۷۳ و ۲۰۷۰ عدد مربوط به استان‌های همدان و کرمانشاه است، یعنی استان‌هایی که در مسیر ورود مواد پیش ساز و قرص‌های روانگردان از مرزهای غرب و شمال غرب کشور قرار دارند.

وی گفت: جمع کل دستگیری‌های این دوره ۶ هزار و ۶۳۰ نفر بوده که از این تعداد ۵ هزار و ۸۴۵ نفر در طرح‌های پاکسازی دستگیر شده‌اند و مابقی مربوط به دیگر عملیات‌ها هستند.

معاون مقابله با عرضه ستاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی هزار و ۵۵۷ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۱ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

برچسب‌ها

پاسخ دهید